Decoracje dla dzieci

5 wskazówek jak wybrać odpowiednie łóżko dla dziecka

Łóżko dla dziecka

5 wskazówek jak wybrać odpowiednie łóżko dla dziecka

1. Bezpieczne łóżko z barierką lub miękkimi panelami

Dla bezpieczeństwa dziecka, każde łóżko powinno być  wykonane tak, by nie stanowiło zagrożenia dla malucha. Czego nie powinniśmy przegapić? Wszystkie krawędzie łóżka muszą być zaokrąglone, gdyż ostre krawędzie to potencjalne urazy. W przypadku młodszych dzieci warto zamontować do łóżka barierki boczne, które uchronią je przed niespodziewanymi obrażeniami (np. upadek z łóżka). Kiedy Twoje dziecko osiągnie odpowiedni wiek, barierki boczne można łatwo usunąć, by nie przeszkadzały. Małe dzieci, które podczas snu bardzo się wiercą, możemy zabezpieczyć miękkimi panelami umieszczonymi na ścianie obok ich łóżka. Mogą to być też poduszki lub podkładka ochronna w kształcie warkocza. Wybierając ulubiony kolor dziecka będziemy mieć pewność, że maluch szybko zaakceptuje swoje łóżko.

 

2. Jaka jest idealna wysokość łóżka dla twojego dziecka?

Aby zapewnić maksymalny komfort i odpowiedni relaks, ważne jest dobranie odpowiedniej wysokości miejsca do spania. W przypadku mniejszych dzieci wysokość łóżka powinna wynosić około 25 cm, aby nie musiały z pomocą rodzica wspinać się na łóżko. Nasze łóżka są dostosowane do ewolucyjnych potrzeb Twojego dziecka.

3. Jaka jest idealna szerokość i długość łóżka dziecięcego?

Twoje dziecko bardzo szybko rośnie. Buty kupione miesiąc temu, wydają się już nie pasować i trzeba kupić nowe? Jeśli tak, lepiej zawczasu pomyśleć o finansach również w przypadku łóżka i od razu wybrać szersze oraz dłuższe. Twój maluch zyska odpowiedni komfort podczas spania oraz więcej miejsca do zabawy. Bo tak naprawdę, łóżko dla dziecka służy nie tylko do spania, ale również do spędzania na nim czasu. Dzieci lubią się tam bawić maskotkami, odpoczywać, gdy rodzić czyta bajkę lub  po prostu wygłupiać się z rodzeństwem.

4. Schowek pod łóżkiem

Czy zawsze udaje Ci się posprzątać zabawki rozrzucone po podłodze przez Twoje dziecko? Nawet mama, która pod bluzką nosi  kostium Supermana, nie zawsze jest w stanie wszystko ogarnąć. Co więcej, wiadomo, że nie da się w pełni polegać na zapewnieniach dziecka, że będzie pilnować porządku w swoim pokoju, ponieważ dzieci łatwo się rozpraszają – wystarczy lecący ptaszek za oknem czy ulubiona bajka w telewizorze. Wieczorem tata wraca do domu i staje na klocku Lego. Nie jest niespodzianką, że to bardzo boli😉. Aby uniknąć takich sytuacji naucz swoje dziecko większej samodzielności. Wystarczy, że zapewnisz dziecku odpowiedni mebel, który będzie przystosowany do użytku zarówno przez rodziców, jak i dzieci (jako główni użytkownicy). Niezależnie od tego, czy mówimy o samochodzikach, lalkach czy brudnych skarpetkach. Skróć czas swój lub dziecka na prace domowe i wybierz praktyczną szufladę do przechowywania pod łóżkiem. Można ją łatwo wyciągnąć, szybko powrzucać tam różne rzeczy, jest łatwa w użytkowaniu również przez dzieci – czyli same zalety!

Materac piankowy Protect+

277 392 
Materac rozmiar

140×70, 160×80, 180×90, 200×100, 200×90

5. Wygląd łóżka ma znaczenie

To, jak wygląda łóżko dla dziecka ma ogromne znaczenie. Szczególnie dla malucha. Fajnie wyglądające łóżko szybciej zachęci dziecko do samodzielnego spania w nim. Do tego pokój zyska na wyglądzie. Łóżko domek to idealna alternatywa dla typowego łóżka. Można je dodatkowo ozdobić lampkami czy innymi pasującymi akcesoriami. Taki design stwarza przytulną atmosferę w sypialni dziecka. Dostępność różnych kolorów to kolejny atut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *