Aktualności, Inspiracje, Łóżka dla dzieci

Łóżko dla dziecka

Pokój dziecka pełni kilka funkcji. Przede wszystkim jest miejscem, w którym dziecko odpoczywa. Zaraz po strefie zabawy i nauki, to zastosowanie jest najważniejsze. Pokój dla dziecka jest więc jego sypialnią, dlatego warto zadbać o to, by łóżko dla dziecka było wygodne, funkcjonalne, ale i również efektywnie się prezentowało.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie łóżka

Pierwszym aspektem jest rozmiar łóżeczka. Wybieramy różną długość i szerokość, w zależności od wielkości pomieszczenia. Standardowa szerokość dziecięcego łóżka to 90 centymetrów, natomiast możemy lawirować z jego długością. Jest kilka opcji do wyboru, od 140 cm do 200 cm. Wysokość miejsca do leżenia nie powinna być za duża. Chodzi o to, by dziecko nie musiało się wspinać.

Drugi aspekt to dodatkowe szuflady. Jeśli pokój naszego malucha nie jest zbyt duży, warto kupić łóżko z szufladą, w której będziemy przechowywać pościel, koce czy inne dodatkowe akcesoria. Szuflady są na gumowych rolkach, co sprawia, że bardzo łatwo się wysuwają. W takich szufladach można też trzymać zabawki. Warto wspomnieć, że są też wersje łóżka, gdzie szuflada pełni rolę dodatkowego posłania. Po wysunięciu mamy kolejny zamontowany stelaż. Zastosowanie to przyda się, gdy naszego synka lub córkę odwiedzi na noc przyjaciel lub jeśli w pokoju śpi dwójka dzieci. Szuflada z funkcją spania sprawdzi się idealnie.

Kolejny istotny aspekt podczas zakupu łóżeczka dla dziecka to zaokrąglone elementy. Jeśli decydujemy się na łóżko wykonane z drewna, zwróćmy uwagę czy brzegi elementów są prawidłowo zaokrąglone poprzez odpowiednie szlifowanie. To bardzo ważne, gdyż stanowi to element bezpieczeństwa użytkowania łóżka.

Trzeba wspomnieć o barierkach ochronnych, jeśli kupujemy łóżko dla małego dziecka. Chronią one przed ewentualnym upadkiem czy sturlaniem się podczas spania. Odkręcaną barierkę przednią możemy montować po prawej lub lewej stronie.

Materac jest także istotny. Powinien być odpowiedniej twardości oraz ze zdejmowanym do prania pokrowcem.

Łóżko domek

Taki design to ukłon w stronę dzieci. Łóżko domek to wymarzone miejsce do spania i spędzania czasu, szczególnie w zimowe wieczory. Prosta drewniana konstrukcja wygląda lekko, nie przytłacza wystroju całego pokoju dziecięcego. Sprawia jednak ogromne wrażenie i cieszy oko. Na drewnianej ramie możemy założyć lampki, które dadzą delikatne oświetlenie. Przyozdobić girlandami czy zawiesić ulubione maskotki dziecka. Jest naprawdę wiele możliwości.

O czym warto pamiętać

Bezpieczeństwo to podstawa, także podczas wyboru mebli dla dzieci. Przy zakupie łóżka dla dzieci zwróćmy uwagę, by drewniane elementy były pomalowane ekologicznymi lakierami i farbami wodnymi, które spełniają wymogi i normy europejskie. Nie bez znaczenia jest też informacja, skąd pochodzi drewno. Oznaczenie CE daje nam gwarancję, że drewno, z którego wykonane jest łóżko dla dziecka pochodzi z kontrolowanych upraw leśnych posiadających certyfikat FSC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *